Czy USG mogło pomylić się o tyle dni?

Witam,
chciałam zadać bardzo dręczące mnie pytanie. Jestem w 7 miesiącu ciąży. Pierwsze USG zgadzało mi się z pierwszym dniem ostatniej miesiączki, kolejne również. CRL w 7 tyg. wynosiło 6,1 mm.
Obawiam się jednak, że to nie była miesiączka. Czy USG mogło pomylić się o tyle dni? Modlę się, żeby wszystko zostało tak jak jest, jednak nie daje mi to spokoju.
Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wiek ciąży rozpoznany przy pomocy USG, o ile ciąża rozwija się prawidłowo na początkowym etapie, jest najdokładniejszą datą ustalenia daty poczęcia obok obserwacji owulacji. Nie jest możliwe, aby lekarz pomylił się o cały cykl, błąd szacunku mógł wynieść maksymalnie 2-3 dni. Nie musi to znaczyć jednak, że krwawienie/plamienie, które poprzedzało owulację było miesiączką.
Mogło się tak zdarzyć, choć jest to mało prawdopodobne, że cykl był wydłużony do około 60 dni, owulacja wystąpiła w 45 dniu cyklu, a w 30 doszło do niepokojącego Panią plamienia. Tak czy inaczej, jeśli jest Pani pod opieką specjalisty, który nie miał zastrzeżeń do ciąży, to nie ma absolutnie żadnych powodów do niepokoju.
Proszę spokojnie czekać na szczęśliwe rozwiązanie.

Pozdrawiam serdecznie!