Czy usg piersi wykryje powiększone węzły chłonne podobojczykowe?

Witam. Nurtuje mnie pewne pytanie czy usg piersi wykryłoby powiększone węzły chłonne podobojczykowe? Czy węzły chłonne, które znajdują się na szyi są podobne w swojej budowie do fasolki? Wyczuwam coś co bardziej przypomina mi grubą żyłę i jest ruchome.Nie wiem może to jakieś ścięgno? Obecnie przebywam za granicą i nie wiem do jakiego lekarza moglabym sie udac. Czy nie lepiej po prostu skorzystać z pomocy psychiatry? Bo wmawiajac sobie wszystkie choroby mam wrażenie, że potrzebny mi psychiatra.

Witam! Niestety usg piersi nie uwidoczni ewentualnego powiększenia węzłów chłonnych. Węzły chłonne mogą mieć różną strukturę, dlatego najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.