Czy usunięcie ryzykownej ciąży jest słuszne?

witam mam straszne pytanie. mialam przepukline pachwinowa ktora mni usunieto ale ona powrocila zaraz po zabiegu. dodatkowo mam przepukline pepkowa i zaszlam w ciaze. w czwartym miesiacu usunelam ciaze poniewaz po konsultacji z lekarzem dowiedzialam sie ze to moze byc ryzykowne. czy usuwajac ciaze postapilam slusznie bardzo prosze o odpowiedz zalezy mi.

Dzień dobry!

Usunięcie ciąży zawsze jest trudną decyzją i budzi wiele wątpliwości. Zawsze jest to jednak również indywidualna decyzja kobiety, do której ma prawo. Pyta Pani, czy była to właściwa decyzja. Z punktu widzenia medycznego, jeśli takie były sugestie lekarzy - tak. Z punktu widzenia prawa - również tak, jeśli donoszenie ciąży mogło być groźne dla Pani zdrowia lub życia. Z punktu widzenia Pani emocji, obaw, dylematów moralnych - być może również tak, do takiej świadomości dochodzi się jednak z czasem. To naturalne, że nawet przy świadomej, planowanej i rozsądnej decyzji o aborcji, można przeżywać żal, smutek, wyrzuty sumienia, żałobę po utraconej ciąży. Być może w tym okresie wsparciem dla Pani mógłby być kontakt z psychoterapeutą, aby intymnie omówić to trudne wydarzenia, Pani decyzję i emocje z nią związane.

Pozdrawiam!

Na tak zadane pytanie, każdy odpowie Ci coś innego, bo każdy może mieć na ten temat inne zdanie zależne od jego światopoglądu. Jedyną osobą, która może to rozstrzygnąć jesteś Ty. Jeżeli były medyczne przeciwskazania to napewno to co zrobiłaś było przejawem troski i zadbania o siebie i cokolwiek kto inny mógłby na ten temat pomyśleć, z punktu widzenia Twojego zdrowia było uzasadnione. Pozdrawiam