Czy usuwać guz z piersi?

Witam.

W czwartek miałam robioną biopsję cienkoigłową, wczesniej na USG wykryto guzek o wielkosci 1,5 mm x 4 mm w prawej piersi. Wynik biopsji: materiał diagnostyczny; robne strzępki tkanki włóknistej, pojedyncze makrofagi. Zmiana łagodna. Proszę mi napisać czy powinnam usunąć ten guz?

Paris24

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Biopsja wykazała, że zmiana jest łagodna, więc właściwie można zostawić ją do obserwacji (USG raz na 6 miesięcy). Ostateczna decyzja powinna jednak należeć do lekarza prowadzącego, który weźmie pod uwagę Pani wiek oraz ewentualne czynniki ryzyka raka piersi (np. obciążenie rodzinne).

Pozdrawiam serdecznie