Czy utrzymam wagę przy aktywności fizycznej?

witam,jestem dziewczyna, mam 15 lat, 171 cm, waze 58 kg. staram sie zdrowow odzywiac, ale co jakis czas pozwalam sobie na slodycze. 2 x w tygodniu mam zumbe, 2h wf i godz cwiczen na silowni. poza tym staram sie aktywnie sledzac wolny czas (rolki, rowery). czy tyle ruchu jest wystarczajace? czy przy zdrowej diecie, regularnym jedzeniu posilkow (co 3-4 godz) i jedzeniu slodyczy (niewielkiej ilosci) 2-3 razy w tygodniu utrzymam wage, nie przytyje?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przy takim trybie życia i zdrowej diecie, z pewnością utrzymasz aktualną masę ciała. Pamiętaj jednak, że intensywny wysiłek fizyczny wzmaga zapotrzebowanie organizmu na energię i składniki odżywcze, dlatego warto zadbać o to, aby nie ograniczać energetyczności codziennego jadłospisu.