Czy w 1 miesiącu po odstawieniu tabletek jest możliwe zajście w ciążę?

Ze względów zdrowotnych odstawiłam tabletki po miesiącu. Jak kochałam się z chłopakiem skończył we mnie. Na następny dzień wystąpiło krwawienie (niestety nieplanowane, okres miałam dostać za tydzień). Czy jest prawdopodobieństwo, że będę w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W pierwszych miesiącach a zwłaszcza w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych występuje zwiększone prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Proponuję wykonać test ciążowy co najmniej 14 dni od stosunku, aby wynik był miarodajny.
Przed ewentualnym rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek konieczne jest wykluczenie możliwości ciąży.