Czy w 4. tygodniu ciąży nie powinien być już widoczny zarodek?

Witam, udałam się do lekarza ginekologa w celu potwierdzenia ciąży, jaką wykazał mi test ciążowy:) Miła pani doktor powiedziała z wyniku USG, że jest sam pęcherzyk ciążowy 0,29 cm, ale bez zarodka. Wg obliczeń jest to 4 tydzień ciąży - czy w tym terminie nie powinno byc już oznak zarodka? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Sądzać po rozmiarze pęcherzyka badanie odbyło się na początku czwartego tygodnia ciąży. Jest to zdecydowanie zbyt wcześnie aby można było zobaczyć zarodek. Zwykle zarodek jest możliwy do zaobserwowania w szóstym tygodniu ciąży. Proszę się więc nie denerwować i spokojnie oczekiwać na kolejne badanie kontrolne.

Pozdrawiam serdecznie!