Czy w 5-6 miesiącu ciąży można poronić?

Witam wszystkich!
Jestem w piątym miesiącu ciąży i jeszcze ani razu nie byłam u ginekologa, ponieważ niedawno się o tym dowiedziałam. Byłam, i jestem do tej pory, roztrzęsiona, co mam zrobić? Boję się reakcji ginekologa i dlatego do tej pory jeszcze nie poszłam, jestem zagubiona, nikt o tym nie wie.
Czy mogę poronić, czy może już poroniłam - a nie wiem?
Pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna Pani w miarę szybko udać się do lekarza ginekologa, który podczas badania USG upewni Panią, że dziecko jest całe i zdrowe. Czasem zdarza się, że kobieta dość późno dowiaduje się o ciąży, szczególnie jeśli ma zwykle nieregularne cykle lub gdy występują plamienia w okresie spodziewanych miesiączek w pierwszym trymestrze ciąży.
Nie powinno być to dla Pani powodem do wstydu, bo brak wizyty u ginekologa na tym etapie może się niekorzystnie odbić na dziecku. Wierzę, że wszystko jest w porządku i będzie Pani wkrótce szczęśliwą matką.

Pozdrawiam serdecznie!