Czy w 6 tygodniu badania beta-HCG jest wiarygodne?

Witam.
Jestem w ciąży to już 6 tydzień. Jest to moja pierwsza ciąża, w związku z tym mam kilka pytań. Czy już w 6 tygodniu ciąży lekarz będzie mógł potwierdzić moją ciążę? Czy będzie mógł wykonać badanie USG czy to jeszcze jest za wcześnie?
Mam również lekkie bóle w podbrzuszu, przypominające bóle przed okresem, czy jest to normalne? W którym miesiącu zaczyna rosnąć brzuch? Myślę, że mam wąska miednicę czy w związku z tym brzuch będzie wcześniej widoczny? Strasznie bolą mnie piersi czy jest na to jakiś sposób by bolały mniej?
Czekam na odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne. ;)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Gratuluję ciąży :)
Pęcherzyk ciążowy można uwidocznić w USG już po 4 tygodniach trwania ciąży (liczymy to oczywiście od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). Bóle przypominające te pojawiające się przed lub na początku miesiączki są normalne (niepokoją dopiero, gdy stają się silne, skurczowe, i towarzyszy im krwawienie). Brzuszki ciężarnych zaokrąglają się na bardzo różnych etapach ciąży. W pierwszej ciąży, w 5 miesiącu zwykle można już bez trudu rozpoznać, że kobieta jest w ciąży. Ona sama widzi delikatne zmiany zwykle już wcześniej- koło 11-12 tygodnia. Szerokość bioder nie ma wpływu na tempo zaokrąglania się brzucha.
Jeśli zaś chodzi o ból piersi- niestety niewiele możemy zrobić, by temu zaradzić. W bolące brodawki można delikatnie wcierać oliwkę dla niemowląt- może to pomóc.
Pozdrawiam serdecznie!