Czy w badaniu USG można odróżnić ciałko żółte od torbieli?

Witam! Staramy się z mężem o dziecko i miesiączka spóźnia się 5 dzień, ginekolog na kontroli zobaczył w lewym jajniku punkt być może torbiel a być może ciałko żółte. Zlecił luteinę i badanie krwi na wykrycie ciąży i w tej chwili czekam na wynik. Mam pytanie. Czy na USG można dokładnie stwierdzić czy to jest torbiel, czy ciałko żółte?

Redakcja abcZdrowie

Niejednokrotnie odróżnienie ciałka żółtego od torbieli w badaniu usg nastręcza trudności. Szczególnie na tak wczesnym etapie ewentualnej ciąży. W takim przypadku najlepiej powtórzyć badanie po 1-2 tygodniach. Pomocny będzie także wynik poziomu beta-hCG w surowicy krwi.