Czy w czasie 7-dniowej przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek można zajść w ciążę?

w niedzielę (26.12.210) skończyłam pierwsze opakowanie tabletek. W poniedziałek współżyłam z chłopakiem za pierwszym razem z prezerwatywą, nie doszło do wytrysku we mnie. Następnie po upływie dwóch godzin ponowiliśmy współżycie, lecz tym razem bez prezerwatywy. Ne doszło również do wytrysku. Chłopak wcześniej mył się i w ogóle. Czy jest ryzyko, że mogę być w ciąży? Czy jak zażyje ósmego dnia tabletkę to będzie wszystko dobrze?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli w ostatnim tj. trzecim tygodniu blistra, przyjmowała Pani tabletki regularnie, bez większych opóźnień to w trakcie 7dniowej przerwy jest Pani zabezpieczona. Oczywiście, jest jeden warunek-przerwa nie może trwać dłużej niż 7 dni.
Dla uspokojenia dodam tylko, że opisywane przez Panią zbliżenia dają minimalne ryzyko zajścia w ciążę.
Podsumowując, proszę być spokojną, zapewne nie doszło do zapłodnienia.

Pozdrawiam