Czy w czasie noszenia spirali występuje owulacja?

czy w trakcie noszenia spirali wystepuje owulacja? nie wierze jej do konca chcialabym jednoczesnie stosowac baby comp

Mikołaj Cyganok

Wkładki wewnątrzmaciczne nie hamują owulacji. Mechanizm ich działania antykoncepcyjnego jest zupełnie inny. Wyjątek stanowią wkładki uwalniające lewonorgestrel, który u około 25% kobiet stosujących takie wkładki, powoduje zahamowanie jajeczkowania.