Czy w moim przypadku stosowanie środków hormonalnych jest wykluczone?

Witam; Mam pytanie na temat antykoncepcji. Po urodzeniu dziecka wzięłam zastrzyk antykoncepcyjny, czego efektem były nieustające krwawienia. Później brałam przez dwa lata Yasmin. Efekt - całkowity spadek libido, apatia. Następnie miałam wkładkę Mirenę, którą po trzech latach usunęłam z powodu skutków ubocznych: wzrost wagi, migrena, bóle brzucha, owłosienie twarzy oraz plamy na skórze. Czy w moim przypadku stosowanie środków hormonalnych jest wykluczone? Mam regularne cykle, hormony w normie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kluczem w tej sprawie jest dobranie odpowiedniego środka antykoncepcyjnego z idealną dla Pani ilością hormonów. Warto jednak zaznaczyć iż jest to jak widać trudne. Pani historia antykoncepcyjna jest dość burzliwa. Pozostaje antykoncepcja pod postacią prezerwatyw, globulek i innych niehormonalnych środków stosowanych dopochwowo.