Czy w okresie menopauzy jest możliwe zajście w ciążę?

Mam prawie 48 lat. Kiedy miałam 42 lata przestałam miesiączkować, a nikłe plamienia pojawiły się 2 lub 3 razy na skutek wielkiego stresu. Obecnie stosuję HTZ, używając Femoston Conti. Czy mogę spokojnie uprawiać seks i nie obawiać się niechcianej ciąży. Nadmienię, że moja mama również przestała miesiączkować mając 42 lata. Wszystkie badania ginekologiczne wykazują, że jestem zdrowa- cytologia- gr. I. USG jamy brzusznej - prawidłowe, USG piersi prawidłowe. Jolanta

Redakcja abcZdrowie

Witam! Z prawie 100% pewnością można uznać, że jest Pani już bezpłodna. Aby uzyskać całkowitą pewność, radzę poprosić o opinię również lekarza, który wykonywał badanie USG i przepisuje Pani HTZ. Pozdrawiam serdecznie!