Czy w piątym tygodniu ciąży powinnam iść już do lekarza?

Mam 34 lata i jestem w 5 tygodniu ciąży, niedawno, bo w październiku 2010 roku poroniłam, teraz udało nam się ponownie i nie wiem, czy mam iść już do lekarza na badanie, czy odczekać jeszcze z tym tydzień? W tamtej ciąży krwawiłam, a teraz jest wszystko ok, nie krwawię, czuję się dobrze, pobolewają mnie piersi i mam białawy śluz z pochwy, tylko ten stres z pytaniem, czy jest ok, to dobija i czy lekarz już coś stwierdził w tym tygodniu.
Pierwszy dzień okresu to 6 grudnia 2010, dzisiaj jest 10 stycznia, który to tydzień dokładnie i w którym tygodniu widać już zarodek?
Proszę o odpowiedź i dziękuję.
Pozdrawiam,
Ola

Witam serdecznie!
Jeżeli w pierwszych tygodniach ciąży nie występują krwawienia, nie ma silnych bólów brzucha ani innych niepokojących objawów, nie ma potrzeby kontrolnej wizyty u ginekologa. W 5-6 tygodniu ciąży ginekolog jest w stanie na podstawie badania USG stwierdzić obecność zarodka w macicy i określić wiek ciąży. Prawidłowy rozwój zarodka można jednak (wstępnie) ocenić pod koniec pierwszego trymestru. W tym czasie wskazane jest wykonanie pierwszego profilaktycznego badania USG.
Jeśli jednak chciałaby Pani upewnić się, że zarodek zagnieździł się prawidłowo, może Pani umówić się do ginekologa już teraz. Wg daty ostatniej miesiączki jest Pani w 5 tygodniu ciąży.
Pozdrawiam