Czy w przypadku zgrzeszenia w trakcie diety należy zacząć ją od nowa?

Stosuję dietę ułożoną przez dietetyka, która składa się z diety oczyszczającej i później z diety właściwej. Jednak już pod koniec pierwszego tygodnia zdarza mi się zgrzeszyć czymś słodkim i to w dużej ilości. Czy to oznacza, że powinnam zacząć dietę od nowa? Do tej pory tak robiłam i kręciłam się w kółko. Obawiam się, że w taki sposób nigdy nie schudnę, bo mój organizm przyzwyczai się do takiego stylu odżywiania - 6 dni powiedzmy ścisłej diety i 1 dzień pod znakiem żarłoczności... :( Proszę o poradę, co powinnam zrobić, aby schudnąć, a zależy mi na zrzuceniu 6 kg przy obecnej wadze 62 kg i wzroście 160 cm.
ponad rok temu

Witam!

Nie bardzo wiem, co się kryje pod hasłem "dieta oczyszczająca", którą potem nazywa Pani "dietą ścisłą". Dieta ścisła jest stosowana w szpitlach, pod kontrolą lekarza i dietetyka, zazwyczaj u pacjentów przed operacją. Polega na całkowitym ograniczeniu pokarmów, a spożywaniu jedynie płynów. Jeśli tak wygląda Pani pierwszy tydzień diety, to radzę z niej zrezygnować, zanim nabawi się Pani anemii. Jeśli są produkty, które może Pani jeść przez ten pierwszy tydzień diety, to jest ich widocznie za mało skoro pod koniec czuje Pani ogromną chęć na słodycze. Może niech Pani spróbuje zastosować 3 dni tej diety, a później przejść do diety właściwej. Moim zdaniem dieta oczyszczająca, jeśli jest już stosowana, powinna trwać maksymalnie 2-3 dni. Nie ma sensu przyzwyczajać organizmu to niemal głodowych porcji pożywienia. Dieta właściwa, jeśli jest dobrze ułożona, w zupełności wystarczy, by oczyścić organizm i zrzucić zbędne kilogramy.