Czy w trakcie ciąży mogę mieć okres?

Witam.
Współżyłam ze swoim chłopakiem ponad 3 tygodnie temu i ok 2 miesiące temu. ale od tego pierwszego razu miałam okres normalnie. Od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie mdłości, ból brzucha, raz wymioty, i raz podwyższona temperatura. 2 tygodnie pojawiały się białe, dość obfite plamki nie bieliźnie. Jestem tydzień przed okresem, a wczoraj pojawiła się na mojej bieliźnie krew. Tzn, wyglądała jak krew, ale była chyba wydzielina bardziej brązowa.

Czy mogę być w ciąży? Czy w trakcie ciąży mogę mieć okres?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Opisywane objawy sugerują infekcję przewodu pokarmowego. Na pewno nie pojawiłyby sie w tak wczesnej ciąży. Jeżeli będą się utrzymywać lub nasilać, należy udać się do lekarza.

Białe plamki na bieliźnie to najprawdopodobniej śluz szyjkowy, który w drugiej połowie cyklu jest gęsty i mętny. Jeżeli jest znacznie bardziej obfity niż zwykle lub towarzyszą mu objawy w postaci świądu lub pieczenia pochwy, możliwe że doszło do zakażenia tej okolicy. Wówczas należy udać się do lekarza ginekologa.
Brązowe plamienia natomiast dość często poprzedzają wystąpienie miesiączki. Podobne objawy mogą się pojawić także podczas owulacji (mniej więcej w połowie cyku). Nie należy się nimi martwić.

Jeżeli współżyła Pani bez zabezpieczenia, oczywiście istnieje ryzyko, że doszło do ciąży. Jeśli korzystali Państwo ze skutecznych metod antykoncepcyjnych, tą możliwość można raczej wykluczyć.

Podczas ciąży nie ma regularnych miesiączek. Jednak na początku ciąży, mniej więcej w terminie spodziewanej miesiączki mogą się pojawić niewielkie krwawienia z dróg rodnych. Są objawem zagnieżdżania się zarodka w macicy. Jednak trwają krócej i są mniej obfite niż poprzednie miesiączki.

Jeżeli istnieje ryzyko, że mogło dojść do zapłodnienia podczas ostatniego stosunku, proponuje wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.