Czy w tym przypadku test ciążowy może się mylić?

Przez ostatnie 4 miesiące zmieniałam kilka razy środki antykoncepcyjne, tj. z pigułek zamieniłam na plastry. Mamy styczeń, a ja ostatnią miesiączkę miałam w październiku. Bolą mnie piersi, zaokrągliłam się tu i ówdzie, robiąc badania kontrolne, wyszło mi bardzo podwyższone OB. Lekarka powiedziała, że może to być ciąża, ja jednak zrobiłam test, który jest negatywny.

Zastanawiam się, czy test mógł się mylić? Boję się, bo cały czas stosuję antykoncepcję. Nie chciałabym uszkodzić płodu. Dodam, że jestem w Anglii i zrobienie badań do 3 miesiąca nie wchodzi w grę.

Witam serdecznie,
test ciążowy wykonany we wczesnej ciąży może dać ujemny wynik. Chociaż w Pani przypadku raczej jest to mało prawdopodobne, ponieważ krwawienia nie ma Pani już od dłuższego czasu.
W tej sytuacji powinna się Pani udać do ginekologa. Po pierwsze należy wyjaśnić sprawę ciąży oraz braku krwawienia.
Pozdrawiam