Czy w wieku 12 lat można mieć raka?

Mam 12 lat. W piersiach wyczuwam guzy - saątwarde, okrągłe. Czy to jest rak, czy łagodny guz? Mam się zgłosić do lekarza? Czy w wieku 12 lat mogę mieć raka? Proszę o odpowiedź, bardzo się boję.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Biorąc pod uwagę Pani wiek, jest bardzo mało prawdopodobne, by były to zmiany złośliwe piersi. Prawdopodobnie wyczuwalne zmiany są to po prostu gruczoły piersi. Więc proszę się nie niepokoić, ale do ginekologa warto się udać. Zawsze w przypadku, gdy pacjent ma jakieś wątpliwości, najlepsze jest osobiste zbadanie przez lekarza.

Tutaj znajdzie Pani informacje o samobadaniu piersi.