Czy w wieku 13 lat grzybica pochwy może być groźna?

Mam 13 lat i podejrzewam grzybicę pochwy. Ale nie jestem do końca pewna. Bardzo się martwię. Nie chcę mówić mamie ani iść do ginekologa. Bardzo proszę o odpowiedź, czy grzybica pochwy jest groźna?
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Grzybica pochwy zwykle nie bywa groźna, ale jest bardzo dokuczliwym schorzeniem, dlatego jeżeli wystepują u Pani jej objawy, zachęcam jednak do odwiedzenia lekarza.

Objawami grzybicy pochwy są - ból i pieczenie, świąd i zaczerwienienie oraz pojawienie się nieprawidłowych upławów (od białych po żółte, o charakterze grudkowym).

Pozdrawiam