Czy waga dziecka jest prawidłowa?

Witam,
jestem w 36 tygodniu ciąży, 10.01.2011 byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa, dziecko waży orientacyjnie 2900 g (35 tydzień i 4 dni). Czy waga jest prawidłowa?
Dodam, że mam cukrzycę ciążową.
Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Cukrzyca ciążowa może powodować zarówno makrosomię płodu, czyli nadmierną jego wielkość i masę, jak i niską masę urodzeniową. W Pani przypadku najwyraźniej nie wpłynęła ona na wielkość i masę dziecka. Szacowana masa odpowiada bowiem wiekowi ciąży. Szacunek ten sam w sobie obarczony jest dużym błędem, ponadto normy dla masy dzieci są dosyć szerokie, dlatego nie należy się przejmować odchyleniem o raptem trzy dni.

Pozdrawiam serdecznie!