Czy wciągnięte sutki to naprawdę nic groźnego?

Mam bardzo wstydliwy problem. Moje sutki są wciągnięte do środka. W internecie czytałam, że to nie jest nic groźnego. Czy to prawda?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Niestety nie napisała Pani w jakim jest wieku. Jeśli chodzi o wpuklenie brodawek sutkowych, to zjawisko to może występować zarówno fizjologicznie jak i patologicznie.
Fizjologicznie często jest obserwowane u nastolatek. Podłużne rozciągnięcie brodawki występuje również w wieku reprodukcyjnym. Patologiczne wpuklenie brodawki sutkowej może być spowodowane rakiem okolicy podotoczkowej, a także często związane jest z obecnością guza pod brodawką sutkową.

W razie wątpliwości powinna Pani skontaktować się z lekarzem.