Czy wieloletnie problemy z trądzikiem mogą być spowodowane alergią?

Witam! Mam 20 lat, a od 13 roku życia męczę się z trądzikiem. Na początku wyglądało to u mnie zwyczajnie jak to młodzieńczy trądzik, tzn. zapalenia ropne, lekkie zaczerwienienia. Trwało to mniej więcej do 16 roku życia, po czym zapalenia ropne zniknęły, do tej pory natomiast występuje u mnie ciągłe zaczerwienienie twarzy, podskórne górki/krosty i bardzo sucha łuszcząca się skóra tworząca czerwone plamy na twarzy. Tak jest już od 4 lat. Chodzę na wizyty do dermatologa, wypróbowałam już kilkadziesiąt różnych leków i maści, obecnie także od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne, ale skóra twarzy niezmiennie w tej samej formie. Przez ostatni miesiąc także zażywałam Metronidazol oraz maść robioną przepisaną przez dermatologa - nadal żadnych zmian, prócz większego wysuszenia. Po tak długim czasie męczarni z tą okropną skórą twarzy nie mam już pewności, czy to aby na pewno zwykły trądzik czy może alergia? Czy opisane przeze mnie objawy mogą tyczyć się alergii? Powinnam wybrać się na badania do alergologa? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Ambisi

Witam serdecznie!

Opisane zmiany raczej nie mają charakteru alergicznego. Jednak bez możliwości badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu i w tym wypadku oczywiście obejrzenia zmian nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Nic Pani nie ryzykuje korzystając z konsultacji innego specjalisty, tak więc jeżeli ma Pani taką możliwość to proszę z porady skorzystać. Do alergologa konieczne jest skierowanie.

Pozdrawiam