Czy witamina B17 jest skutecznym lekiem na raka piersi? Czy u nas stosuje się takie leczenie?

Moja mama ma raka piersi. W środę będzie miała operację i najprawdopodobniej ujętą pierś. Informacja o chorobie spadła na nas tak z dnia na dzień i jest to dla nas szok. Szukamy pomocy. Będąc w szpitalu, poznałam pacjenta, który też był chory i spytał się nam czy wiemy coś na temat witaminy B17. Powiedział, że jemu pomogła i kazał poczytać nam trochę na jej temat. Zapoznałam się z kilkoma artykułami i brzmi obiecująco. Mam pytanie: czy stosuje się w Polsce tę witaminę i czy jest ona skuteczna? Czy nie zaszkodzi? Czy wiecie coś może na jej temat?

Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przestrzegam przed stosowaniem tej substancji. Badanie kliniczne przeprowadzone na całym świecie wskazują, że nie tylko nie pomaga w walce z nowotworem, co ze względu na zawartość cyjanków może spowodować różne toksyczne powikłania!

Odsyłam np. do artykułu z New england journal of medicine: http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM198201283060403

Proponuję zawierzyć sprawdzonym metodom leczenia nowotworów. Życzę zdrowia dla Mamy.

Pozdrawiam serdecznie.