Czy wodnisty i lekko żółtawy śluz po miesiączce oznacza ciążę?

Czy wodnisty i lekko zoltawy sluz od razu po miesiaczce oznacza ciaze ? Nie uprawialam seksu, natomiast moj partner doszedl w okolicy piersi i obawiam sie, ze cos moglo splynac w czasie gdy zmywalam z siebie nasienie i przez majtki moglo cos sie dostac. Czy moje obawy sa sluszne ? Blagam o odpowiedz

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Opisane objawy nie są wystarczające aby postawić rozpoznanie ciąży. Prawdopodobieństwo zapłodnienia w opisanym przypadku jest bardzo niewielkie. W razie wątpliwości proponuję wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać.