Czy wszystko jest w porządku z ciążą?

Witam serdecznie.
Jestem w 11 tygodniu ciąży tydzień temu miałam robione usg i wszystko było ok dwa dni temu miałam kłucia macicy(nie były bolesne) następnego dnia się powtórzyły ale znacznie rzadziej. Dzisiaj czuję dyskomfort w okolicy lędźwiowej również nie mogę nazwać tego bólem.
Czy to normalne objawy?
Dodam tylko. że cierpię na zaparcia czy wymienione objawy mogą być ich przyczyną? Martwię się, bo wiem że do 12 tygodnia to szczególnie zagrożony okres.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie niepokoić. Takie bóle podbrzusza są normalne w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, a powoduje je powększanie się macicy. Ogólnie, w ciWitam!

Proszę się nie niepokoić. Takie bóle podbrzusza są normalne w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, a powoduje je powiększanie się macicy. Ogólnie, w ciąży może Pani towarzyszyć uczucie dyskomfortu, pociągania i bolesności w podbrzuszu, a później również wyżej, wraz z powiększaniem się macicy i wzrostem dziecka.

Zasada jest taka, że dopiero ból silniejszy niż najsilniejszy ból miesiączkowy doświadczony w przeszłości powinien skłonić Panią do pilnej wizyty u lekarza ginekologa czy na ginekologicznej izbie przyjęć. Szczególnie, jeśli towarzyszą mu krwawienia z dróg rodnych.

Zaparcia również mogą być spowodowane pośrednio przez ciążę, w której zachodzące zmiany hormonalne powodują często spowolnienie pracy jelit.

Pozdrawiam serdecznie!

W ciąży może Pani towarzyszyć uczucie dyskomfortu, pociągania i bolesności w podbrzuszu, a później również wyżej, wraz z powiększaniem się macicy i wzrostem dziecka.

Zasada jest taka, że dopiero ból silniejszy niż najsilniejszy ból miesiączkowy doświadczony w przeszłości powinien skłonić Panią do pilnej wizyty u lekarza ginekologa czy na ginekologicznej izbie przyjęć. Szczególnie, jeśli towarzyszą mu krwawienia z dróg rodnych.

Zaparcia również mogą być spowodowane pośrednio przez ciążę, w której zachodzące zmiany hormonalne powodują często spoeolnienie pracy jelit.

Pozdrawiam serdecznie!