Czy wycinanie kieszonki dziąsła przy ósemkach boli?

1.czy wycinanie kieszonki dziasla przy osemkach boli? 2.Jak to jest ze znieczuleniem na NFZ? Jest duzo slabsze niz u stomatologa prywatnie? 3.jak dlugo trwa taki zabieg wyciecia jednej kieszonki ?

2.Znieczulenie na NFZ to zazwyczaj sama lignocaina.Jest słabsza,ale do takiego zabiegu w zupełności wystarczy.
3.jest to zabieg prosty i krótki.U nas w ośrodku chirurg wykonuje go w 15-20 min.
Dziękuję i pozdrawiam.