Czy wydzielina z powiększonego jajnika fałszuje wynik betaHCG?

Mam problem: nie mam okresu od 2 miesięcy, zrobiłam sobie 2 testy z moczu - wyszły pozytywnie. Byłam u lekarza - stwierdził, że mam lewy jajnik powiekszony i pozostałości w piersiach po karmieniu, które zakończyłam 3 lata temu. Liczyłam na ciążę, wiec zrobiłam b-HCG wyszło 198,61, ale lekarz mówi,  że to raczej nie ciąża, tylko wydzielina z powiększonego jajnika daje taki wynik. Pomocy! Jednak nie mam szans na ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie wiem, co miał na myśli Pani lekarz, mówiąc o "wydzielinie z jajnika". Pani opis brzmi dość enigmatycznie. Jest jednak bardzo niewiele stanów, które mogą wywołać fałszywie pozytywny wynik testu ciążowego (zapraszam do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). Proponuję ponownie udać się do lekarza i poprosić o wyjaśnienie Pani sytuacji oraz badanie USG. Ewentualna ciąża powinna być już widoczna.

Pozdrawiam serdecznie!