Czy wynik beta HCG jest ujemny?

Witam!

Mam pytanie odnośnie mojego wyniku betaHCG. Staramy się z mężem o dziecko już dość długo, bo od prawie 10 miesięcy i nic. W tym cyklu ostatnie krwawienie miałam 24 marca i teraz mam 25 dzień cyklu. Cykle mam zazwyczaj 27-29-dniowe. Od mniej więcej połowy cyklu bolą mnie piersi (nie cały czas, ale tylko w trakcie dotykania) i czuję, że są miejscami takie twarde jakby były tam jakieś kulki, grudki czy jak to nazwać (chyba, że takie były cały czas, a ja sobie wmawiam to wszystko i nie zwróciłam wcześniej na to uwagi). Od jakiegoś czasu boli mnie też podbrzusze, co jakiś czas mam lekkie skurcze, które przychodzą i odchodzą.

W 24 dniu cyklu zrobiłam badanie betaHCG i wyszło mniejsze od 0,1. I mam pytanie, co to oznacza? I czy ten wynik może się jeszcze zmienić w dniu albo po terminie spodziewanej miesiączki czy raczej mam go uznać za pewny? Bo z tego co podpytałam, to jest to wynik negatywny. Czy to prawda? Czy może jest szansa, że zrobiłam tę betę za wcześnie i mogło jeszcze nic nie wyjść z badania? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam!

Tak, wynik beta HCG jest ujemny. Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu. Na ewentualne przesunięcie się terminu miesiączki mogą wpłynąć także inne czynniki, zmiana diety, ćwiczenia fizyczny, czy bardziej intensywny stres. Jeżeli miesiączka będzie się opóźniać, sugeruję wykonanie testu ciążowego z krwi (pomiar beta HCG) za 2 tygodnie. Testy ciążowe (także te z moczu) są zwykle wiarygodne w terminie spodziewanej miesiączki, po dwóch tygodniach od potencjalnego zapłodnienia. Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%, testy z krwi są bardziej wiarygodne. Pozdrawiam serdecznie!