Czy wynik beta hcg może być błędny?

Witam.
Mam 30 lat i jestem szczęśliwą mamą trzymiesięcznego dzidziusia, którego rodziłam "cesarką na życzenie". Niedawno miałam pobieraną cytologię (13.01.2011), następnego dnia rano zaczęłam krwawić ok 7 dni, prawdopodobnie była to miesiączka. Dzisiaj 09.02.2011 odebrałam wynik beta hcg 40.54.
Proszę mi napisać, czy możliwe, że jestem w ciąży mimo, że testy ciążowe wychodzą ujemne?
Dodam jeszcze, że mam nadżerkę. Może to ona jest powodem takiego wyniku hcg?
Współżyłam z mężem 03.01.2011 i robiłam badanie z surowicy ok 7 dni po współżyciu i wynik był 0.10. Dodam jeszcze, że bardo często boli mnie brzuch, jak do miesiączki, a czekam na nią z niecierpliwością.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wynik bHCG wskazuje na ciążę, zwłaszcza że wcześniej wykonany test ciążowy dał wynik negatywny, co oznacza, że po poprzedniej ciąży poziom bHCG zdążył już spaść do zera. Ani nadżerka, ani żadna inna niż kolejna ciąża okoliczność nie wpłynęła na wzrost poziomu tego hormonu. Obecnie jest więc Pani raczej w kolejnej ciąży. Dla całkowitej pewności proszę wykonać badanie poziomu bHCG jeszcze raz.
Nie jest to korzystna sytuacja, biorąc pod uwagę dopiero co przebyte cięcie cesarskie. Niestety owa cesarka na życzenie może się odbić negatywnie na zdrowiu Pani i Pani kolejnego dziecka, musi Pani uprzedzić lekarza prowadzącego ciążę o dopiero przebytym cięciu. Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie w porządku i uda się Pani urodzić kolejne zdrowe dziecko, czego Pani życzę.

Pozdrawiam serdecznie!