Czy wynik histopatologii daje obraz kliniczny torbieli jajnika?

Witam!

Mam trójkomorową torbiel jajnika o zmienionym echu. Czy to jest groźne? Zaznaczam, że miałam łyżeczkowanie macicy i wynik wyszedł dobry, czy to znaczy, że torbiel może być łagodna?

Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Badanie histopatologiczne po łyżeczkowaniu jamy macicy ocenia jedynie materiał uzyskany w trakcie łyżeczkowania czyli błonę śluzową macicy, nie dotyczy natomaist torbieli jajnika. Jeżeli jest Pani w grupie ryzyka raka jajnika, jest Pani po 40. roku życia, a obraz torbieli w badaniach obrazowych nie jest do końca jednoznaczny, wtedy najlepiej byłoby torbiel usunąć chirurgicznie i ocenić histopatologicznie.

Pozdrawiam serdecznie