Czy wynik testu z krwi beta HCG

Witam. Czy wynik testu z krwi beta HCG < 0.100 to wynik ujemny ? Zrobilam ten test 20 tygodni pozniej od dnia stostnku podczas ktorego moglo dojsc do zaplodnienia. Czy nie bylo zbyt pozno na wiarygodny wynik ? Dodam ze od 8 tygodni przed wykonaniem testu zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik jest ujemny. Im później wykonane badanie po stosunku tym bardziej wiarygodny jest wynik.