Czy wyniki badania uroflowmetrii są dobre?

Dzień dobry, chciałabym się zapytać, czy wyniki badania uroflowmetrycznego taty są dobre. Tata ma 60 lat. A oto wyniki tego badania: Objętość mikcji V [ml]: 135 Przepływ maksymalny Qmax [ml/s]: 20 Przepływ średni Qavg [ml/s]: 10 Czas opóźnienia mikcji Tdel [s]: 40 Czas mikcji T [s]: 14 Czas wypływu Tflow [s]: 13 Czas do maksymalnego przepływu Tmax [s]: 4 Przyśpieszenie a [ml/s2]: 6 Wskaźnik uroflowmetryczny Ul [1/s]: 1,37 Z góry dziękuję za odpowiedź. Z poważaniem, Iwona
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć, bo dotyczy interpretacji wyników badań. Lekarz interpretując wyniki posiłkuje się zebranym wywiadem, oprócz tego musi zbadać pacjenta i poznać dolegliwości, na które ten się uskarża. W ramach porady internetowej niestety nie jest to możliwe, dlatego doradzamy skonsultowanie wyników z lekarzem, który zlecił Tacie wykonanie badania. On będzie mógł najlepiej ocenić stan zdrowia Taty, a w razie potrzeby zleci dalszą diagnostykę i dobierze odpowiednie leczenie.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl