Czy wyniki morfologii krwi mogą być niepokojące dla mnie, zważając na to, że jestem w 9 miesiącu ciąży?

Witam i proszę o pomoc. Jestem w 9 miesiącu ciąży i zrobiłam ostatnie badania kontrolne przed porodem, wizytę lekarską mam ustaloną po świętach i chciałam się dowiedzieć, czy przy wynikach morfologi krwii obniżone HGB i HCT (HGB 10,7 g/dl oraz HCT 32,5%) oznaczają coś niepokojącego? Poza tym czuję się dobrze, a reszta wyników wyszła dobrze. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki wskazują na niewielką niedokrwistość. Jeśli pozostałe wyniki są prawidłowe i nie występują niepokojące objawy, nie ma powodów do niepokoju. Warto oznaczyć jeszcze stężenie żelaza, witaminy B12 oraz kwasu foliowego w surowicy. Lekarz sprawujący opiekę nad ciążą, posiadajacy wiedzę na temat ogólnego stanu Pani zdrowia, powinien wydać odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam