Czy wystąpiła już u mnie owulacja?

Bardzo proszę o interpretację cyklu na podstawie temperatury. Mierzę ją prawidłowo codziennie o 6:40, bez wstawania z łóżka itd. Niestety jest to mój pierwszy cykl obserwacji.
Dodam, że zależy mi na informacji o owulacji, ponieważ biorę progesteron syntetyczny i mam go brać od 3 dnia wyższych temperatur. Od 11 do 16 dnia cyklu brałam antybiotyk na zapalenie ucha. 1 dnia cyklu- krwawienie, 2-4 – krwawienie, 5-7 – 36,7, 8 dnia – 36,7, 9 dnia – 36,8, 10 dnia cyklu -36,7, 11 – 36,6, 12 – 36,7, 13 – 36,6, 14 – 36,5, 15 – 36,8, 16-17 - 36,8.
Dzisiaj jest mój 17 dzień cyklu i od 12 dnia pojawił się śluz w dużej ilości (biorę wiesiołek), a 16-17dnia cyklu to już na 100% jest ten nazywany płodnym. I nie wiem, czy skok temp. traktować jak ten zaraz po owulacji, czy patrząc na śluz, wiadomo, że do owulacji nawet nie doszło?
Robiłam testy owulacyjne od 11 dnia cyklu i ani razu nie wyszedł pozytywny.

Redakcja abcZdrowie

Po pierwsze, pierwsza z wyższych temperatur musi wystąpić po zaniku śluzu płodnego. Po drugie, nie ma Pani przedwzrostowej szóstki. Pomiędzy poziomem wyższym a najwyższą z 6 temperatur poprzedzających muszą być dwie kreski różnicy. Temperatury z 15 dnia cyklu nie można przyjąć jako pierwszej wyższej, ponieważ w 10 i 12 dniu było 36,7, czyli różnica wynosi 0,1, a nie wymagane 0,2. Oznacza to, że nadal trwa okres płodny.

Na stronie internetowej instytutu INER opublikowano szczegółowe i wyczerpujące zasady obserwacji i interpretacji cyklu wg metody prof. Roetzera. Proszę się z nimi zapoznać. Może Pani również skorzystać z pomocy poradni małżeńskich, które funkcjonują przy wszystkich parafiach katolickich. Pomoc jest bezpłatna i dostępna niezależnie od wyznania.
W internecie można również znaleźć programy do obserwacji cyklu (karty cyklu, które uzupełnia się w komputerze; można je upublicznić i skorzystać ze wsparcia bardziej doświadczonych użytkowniczek metody; niektóre programy pomagają w interpretacji objawów, wyznaczając skok zgodnie z regułami).