Czy występowanie skrzepów podczas okresu jest powodem do obaw?

Mam pytanie ;)
Mam miesiączkę i lecą mi straszne skrzepy :( boję się, że może być coś poważnego, bo nigdy tego nie miałam. Czy może być coś nie tak?

Witam serdecznie,

Nie wszystkie miesiączki są do siebie podobne i mają taki sam przebieg. Może właśnie akurat obecna miesiączka ma odmienny charakter i jest to pojedynczy incydent.
Ale przyczyną obfitych miesiączek mogą być np. mięśniaki macicy, przerost błony śluzowej macicy. Można to stwierdzić podczas wizyty u ginekologa. Dlatego gdyby miesiączka się przedłużała lub kolejne miesiączki były obfite konieczne należy zgłosić się na badania ginekologiczne.

Pozdrawiam