Czy wysypka może być objawem świńskiej grypy?

Witam. Moja 17-miesięczna córeczka lekko pokasłuje, temperatura jej ciała wynosi 39 stopni, nie ma kataru, nie wymiotuje, lecz od kilku dni obserwuję "dziwną wysypkę" na jej nóżkach (udach). Moje pytanie brzmi, czy prócz standardowych objawów dla grypy u dzieci w wieku 0-3 jest również taka wysypka? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Szanowna Pani!

Proszę jak najszybciej udać się z dzieckiem do leakarz rodzinnego bądź pediatry i opisać czas trwania, nasilenie objawów oraz określić moment wystąpienia wysypki. Lekarz po dokładnym zbadaniu dziecka, zaleci właściwe postepowanie. Ważne jest osobiste zbadanie dziecka przez lekarza i ocena charakteru wysypki.