Czy wysypka na wargach sromowych to grzybica?

Witam. Ginekolog stwierdził u mnie infekcje grzybiczą. Objawiało się to pieczeniem, swędzeniem, serowatymi upławami ale także "gęsią skórką" na wargach i białym nalotem. Po przepisanych lekach dyskomfort minął, jednak ta "wysypka" została mimo, że trochę się obkurczyła i zniknęło zaczerwienienie. Dlaczego po przepisanych lekach ta "gęsia skórka" nie zniknęła? Może to nie jest objaw grzybicy tylko po prostu taka norma u niektórych kobiet? Czy może być tak, że grzybica została wyleczona a ta wysypka mogła zostać? Czy może być też tak, że grzybica została tylko zaleczona i potrzeba dalszego leczenia? Proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo się niepokoję.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Grzybica narządów intymnych niestety jest dość częstą dolegliwością- objawy, które Pani opisuje występują w jej przebiegu - zmiana wydzieliny pochwowej, pieczenie, świąd, biały nalot. Pojawiać się może również zaczerwienienie i obrzęk w wyniku podrażnienia narządów intymnych. Wysypka raczej nie występuje, chyba że też powstała w wyniku podrażnienia. Być może w Pani przypadku występowały dwa problemy równocześnie - grzybica narządów intymnych i drugi problem, który spowodował powstanie wysypki.

Jeżeli zmiany nie ustąpią wskazana będzie ponowna kontrola u prowadzącego ginekologa i wyjaśnienie problemu. Jeżeli współżyje Pani to wskazane jest także leczenie równoczesne Partnera, u niego przebieg grzybicy może być bezobjawowy.

Pozdrawiam