Czy wzięłam tabletkę za wcześnie?

Witam, mam 23 lata i półroczną przerwę w braniu tabletek. Mam zawsze bardzo regularną miesiączkę, ktorą poprzedzają bóle brzucha dzień wcześniej. W tym miesiącu miałam zacząć brać 1 opakowanie tabletek. Jak zwykle dzień wcześniej czułam ból i byłam przygotowana na krwawienie następnego dnia. Kiedy zobaczyłam delikatne plamy poprzedzające krwawienie, wzięłam pierwszą tabletkę. Następnego dnia okazało się, że krwawienie w ogóle nie wystąpiło, pomimo, że objawy są jak co miesiąc. Czuję normalny ból brzucha, jak podczas krwienia, jednak ono nie wystąpiło w ogóle. Dziś biorę 3 tabletkę, jednak cały czas nie krwawię. Czy to normalne? Powinnam przerwać branie tabletek? Czy powinnam stosować równocześnie inne metody zabezpieczenia?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z dużym prawdopodobieństwem zażyła Pani pigułkę w odpowiednim czasie, a przyjęte wraz z nią hormony zahamowały krwawienie. Skuteczność antykoncepcji jest najprawdopodobniej zachowana i nie ma potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji.

Pozdrawiam!