Czy z powodu krwawienia może spaść wynik hcg?

Czy z powodu krwawienia może spaść wynik bhcg? W piątek robiłam badania krwi, wyszło mi 165,700 mIu/ml, w niedzielę zaczęłam krwawić, dostałam tabletki na podtrzymanie ciąży. Wczoraj zrobiłam powtórne badanie krwi i wyszło 42,820miu/ml.

Od dzisiaj krwawienie ustępuje, czy to znaczy, że poroniłam? Czy te hcg tak spada ze względu na ta krew, że się wydobywa z macicy?
Mam 20 lat, czuję się doskonale, nic minie nie boli, tylko krwawię lekko. Na podtrzymanie to d****?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Z żalem muszę stwierdzić, że tak duży spadek poziomu beta-HCG we krwi świadczy o obumarciu zarodka, a w tym przypadku zapewne o poronieniu dokonanym.
Tak czy inaczej powinna się Pani zgłosić niezwłocznie do ginekologa w celu zbadania, ultrasonograficznej weryfikacji rozpoznania i wdrożenie odpowiedniego rozpoznania.
Utrata jednej ciąży dotyczy wszystkich kobiet, jednak tylko 10% z nich się o tym dowiaduje. Zdecydowana większość (>99%) zachodzi w kolejne ciąże i rodzi zdrowe dzieci.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.