Czy za wcześnie na test?

Witam.
Kochałam się z partnerem 31 stycznia i 1 lutego, to były prawdopodobnie dni płodne i wczoraj zrobiłam test i wyszedł negatywny.
Czy to możliwe, że na test było za wcześnie? Cykle mam 32 dniowe, a kolejną miesiączkę 15 lutego.
Dodam, że pobolewają mnie sutki przy dotyku i brzuch pobolewa mnie tak jak przed miesiączką. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Pomimo, że najnowszej generacji testy ciążowe można wykonywać już w 6 dobie po zapłodnieniu, nadal zalecane jest by wykonywać je w 10 dobie po stosunku. Najprawdopodobniej wynik negatywny był prawdziwy, w celu upewnienia się można wykonać dodatkowy test ciążowy.

Obrzmienie sutków i ból podbrzusza nie są charakterystycznymi objawami wczesnej ciąży. W Pani przypadku wiązałbym to raczej ze zbliżającą się miesiączką.

Polecam artykuły o objawach ciąży i testach ciążowych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.