Czy zabieg usuwania żylaków ma jakikolwiek wpływ na doznania seksualne?

Za kilka dni mam zabieg usuwania żylaków jeszcze nie wiem czy to będzie metodą stripping, mam niewydolność zastawek. Czy zabieg ma jakikolwiek wpływ na doznania seksualne? Nadmienię, że w trakcie seksu zaciskam nogi czy to może wpłynąć na odczucia? Czasami to kontroluję i obejdzie się bez zaciskania nóg ale czasem jednak dzieje się to automatycznie. I drugie pytanie czy treningi z pracą nóg są później możliwe? Poproszę o odpowiedź, muszę wiedzieć na co mam być gotowa a nie zaskoczona sytuacją.

Witam. Zabieg poprawi hemodynamikę przepływów w żyłach kończyny i niezależnie od sposobu nie będzie miał wpływu na doznania seksualne. Początkowo będzie dyskomfort wynikający z potrzeby stosowania terapii uciskowej - ale do chodzenia ;) Powodzenia.