Czy zaczęła mi się miesiączka?

Witam! Mam 18 lat. Spóźniony okres w koncu nadszedł, bynajmniej tak mi się wydaje, krwawienie pojawiło się dzisiaj rano, tylko raz. Czy miesiączka się zaczęła? Czy mam zażyć 1 tabletkę antykoncepcyjną, czy poczekać aż miesiączka się porządnie zacznie? Proszę o szybką odpowiedź.

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli nie występowały u Pani wcześniej krwawienia śródcykliczne, to należy sądzić, że krwawienie, które u Pani wystąpiło, jest miesiączką. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki (pierwszy dzień cyklu) - wtedy osiągamy pełną skuteczność już od pierwszego dnia. W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek 2-5 dnia cyklu należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni (prezerwatywa) i dopiero 8. dnia zażywania tabletek osiąga się skuteczną antykoncepcję.

Pozdrawiam!