Czy zanim przejdę na wegetarianizm powinnam iść do dietetyka?

Mam 17 lat i chciałabym przejść na wegetarianizm lub weganizm. Ważę około 45 kg przy wzroście około 170, proszę o radę, bo nie wiem czy nie potrzebna by była przy tym wizyta u dietetyka w celu uzgodnienia takiej diety i jej kontrolowania.
17 LAT ponad rok temu

Witam! Na wstępie muszę zaznaczyć, że Pani BMI wynosi 15,6 kg2/m2 co świadczy o niedowadze. Aby czuć się i wyglądać zdrowo powinna Pani przytyć co najmniej kilka kilogramów. W takiej sytuacji proponowałabym przede wszystkim wykonanie podstawowych badań (morfologia krwi obwodowej) w celu ustalenia czy nie rozwinęła się u Pani anemia. Bardzo dobrze, że pomyślała Pani o wizycie u dietetyka, przed tak radykalną zmianą diety jest ona jak najbardziej wskazana. Pozdrawiam,

Witam,
wizyta u dietetyka jest zdecydowanie wskazana. Dieta wegetariańska jest zdrowa, jeśli umie się ją dobrze skomponować. Aby nabyć tych umiejętności i zdobyć niezbędną wiedzę należy udać się do dietetyka.

Witaj, Twoja masa ciała jest bardzo niska, dodatkowo po wyeliminowaniu produktów zwierzęcym może się jeszcze obniżyć, aby do tego nie dopuścić warto skonsultować się z dietetykiem i przejść na weganizm w sposób kontrolowany. W diecie nie powinno zabraknąć żądnych składników odżywczych, aby nie doszło do zaburzenia funkcjonowania organizmu. Pozdrawiam.