Czy zapach paliwa w pomieszczeniu wpływa na płód?

jaki wpływ na płód ma przebywanie ciężarnej w pomieszczeniu w którym czuć paliwo?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kobiety ciężarne powinny unikać wdychania oparów benzyny ale także lakierów, farb, środków czyszczących, klejów, rozpuszczalników i innych środków chemicznych, szczególnie tych zawierających rtęć lub ołów. Mogą one mieć toksyczne działanie na płód i zwiększać ryzyko wad rozwojowych u płodu, szczególnie wad układu nerwowego.