Czy zapalenie gardła może wpłynąć na opóźnienie miesiączki?

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam od 7 maja, mój cykl zazwyczaj ma ok. 30 dni. Kochałam się 30 maja, 2 i 3 czerwca bez zabezpieczenia, był to stosunek przerywany. Mój partner miał wytrysk kilka minut po wyjęciu penisa z pochwy. Z tego co obliczyłam, były to dni niepłodne. Okres spóźnia mi się już 2 dzień. Czy jest możliwość, abym była w ciąży? Dodam, że mam zapalnie gardła, czy może to wpłynąć na opóźnienie miesiączki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest uznaną metodą antykoncepcyjną. Ryzyko ciąży, choć jest niewielkie, jednak istnieje. Opóźnienie miesiączki jak najbardziej może być jednak wynikiem infekcji jak i wielu innych przyczyn. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży, po około 14 dniach od ostatniego stosunku proszę wykonać test ciążowy.