Czy zapalenie prostaty może skutkować impotencją?

Witam. Mój mąż ma 34 lata i wykryto u niego ostre zapalenie prostaty i bakterie e coli. Ciągnie się to już około pół roku, dostaje antybiotyki, wizyty są raz w miesiącu. W ogóle nie współżyjemy, bo mąż nie ma ochoty, a jeżeli już dojdzie do współżycia to mąż nie ma wytrysku i kończymy w połowie. Czy to jest normalne i czy te choroby mogą mieć na to wpływ, bo mnie to zaczyna już męczyć. Pozdrawiam i dziękuję!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zapalenie prostaty, powszechne u mężczyzn w każdym wieku, jest stanem zapalnym gruczołu krokowego. Najczęstszą przyczynę stanowią bakterie - w przypadku Pani męża E.coli.
Zapalenie gruczołu krokowego może być ostre lub chroniczne.

Objawy ostrego zapalenia prostaty można zaliczyć:
- ból między moszną i odbytnicą
- gorączkę,
- częste oddawanie moczu, któremu towarzyszy uczucie pieczenia,
- uczucie pełnego pęcherza oraz obecność krwi lub ropy w moczu.

Objawy chronicznego zapalenia prostaty to:
- częste oddawanie moczu, któremu towarzyszy uczucie pieczenia oraz pojawiająca się krew,
- ból w niższych partiach pleców,
- oraz impotencja.

Infekcja trwająca pół roku zdecydowanie powinna być już wyleczona ze względu na możliwe powikłania. Wprawdzie z opisu jaki Pani zamieściła wynika, że stosowana była antybiotykoterapia, aczkolwiek widocznie była nieskuteczna. Wydaje nam się, że warto byłoby wykonać ponowny posiew oraz następnie antybiogram, by następnie wdrożyć leczenie celowane.