Czy zastosowanie Arthrotecu może stać się przyczyną poronienia bądź obumarcia płodu w 15 tygodniu ciąży?

Witam, czy zastosowanie arthrotecu może stać się przyczyną poronienia bądź obumarcia płodu w 15 tygodniu ciąży? Jakie objawy muszą temu towarzyszyć?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek te nie powinien być stosowany w ciąży. Substancja w nim zawarta - mizoprostol powoduje skurcze macicy, a w rezultacie wydalenie tkanki ciążowej z macicy. Mizoprostol może również spowodować silne skurcze macicy, krwawienia, biegunki, nudności i wymioty.