Czy zawał może być dziedziczny?

  Mój ojciec i wujek przeszli zawał. Także moja matka choruje na serce.
ponad rok temu

Istnieją genetyczne predyspozycje zwiększające ryzyko chorób serca, w tym choroby niedokrwiennej serca. Niestety nie ma testów diagnostycznych, które mogłyby jednoznacznie wykazać, że dana osoba dziedziczy geny odpowiedzialne za te skłonności. Mimo to osobom takim jak Ty zaleca się, aby podjęli profilaktykę chorób układu krążenia i nie zaniedbywały badań okresowych oraz nie lekceważyły niepokojących objawów .