Czy zawał serca oraz udar mózgu może zdarzyć się zdrowej, młodej osobie?

Zawał serca a udar mózgu Czy zawał serca oraz udar mózgu może zdarzyć się zdrowej młodej osobie,która badania krwi ma w normie,serce też ma zdrowe?cy to tylko zależy od cisnienia?a gdyby tak to,mając skoki cisnienia(mając nerwice wegetatywną) grozi mi taki przypadek?od czego to zalezy?

Witam serdecznie. Zarówno zawał serca jak i udar może przytrafić się każdemu. Oczywiście szansa na takie zdarzenie jest skrajnie mała u osoby, u której nie ma odchyleń w badaniach. Jeżeli lekarz wykonując odpowiednie badania wykluczył ryzyko chorób sercowo naczyniowych, to nie ma powodów do obaw. Szansa na wystąpienie powyższych patologii graniczy z szansą populacyjną.